შპს „Snail Catch“ 2021 წელს დაარსდა.
კომპანიის ერთ-ერთი დამფუძნებელი იყო შპს „Nadi Group“, პირველი ქართული კომპანია, რომელმაც Helix Aspersa-ს ლოკოკინები მოჰყავდა. 2018 წელს „Nadi Group“-მა დასავლეთ საქართველოში ლოკოკინების მოშენებისა და გადამუშავების პირველი პროექტი წამოიწყო.
მერაბ ნადარაია კომპანიის დამფუძნებელი და დირექტორია. მისი დიდი გამოცდილება კომპანიას საშუალებას აძლევს, მუდმივად შექმნას უმაღლესი ხარისხის პროდუქცია და განავითაროს ბიზნეს შესაძლებლობები ლოკოკინების მოყვანის, გადამუშავებისა და პოპულარიზაციისთვის საქართველოში.
Snail Catch-ის ლოკოკინების მოშენების ბრენდის მეორე დამფუძნებელი იყო ნორვეგიული კომპანიების ჯგუფი Arctic Catch AS, რომელიც 2008 წლიდან ნორვეგიული კრაბების და ზღვის პროდუქტების გადამუშავების ბაზარზე ერთ-ერთი ლიდერია.
განვითარების გეგმები:
ფერმერული ლოკოკინების გარდა, ბუნებრივ პირობებში (ტყეები, მინდვრები) შეგროვებული „ბუნებრივი ლოკოკინების“ შეგროვებისა და გადამუშავების შესაძლებლობების გაზრდა.
ინვესტიციები მენჯში ლოკოკინების გადამამუშავებელი ქარხნის სიმძლავრის გასაზრდელად.
ფერმერების პარტნიორი ქსელის გაფართოება „ფერმერული ლოკოკინების“ წარმოების მოცულობის გასაზრდელად.
პროდუქტის პოპულარიზაცია საქართველოს ბაზარზე, სადაც ლოკოკინების მოხმარება ჯერ არ არის ფართოდ გავრცელებული.